دانلود آهنگ زیبای به فکر سالم باش رضا یزدانی

 

دانلود آهنگ به فکر سالم باش رضا یزدانی

دانلود آهنگ به فکر سالم باش رضا یزدانی

 

آهنگ رضا یزدانی به نام به فکر سالم باش (پخش آنلاین)

 

دانلود آهنگ به فکر سالم باش رضا یزدانی کیفیت 320

دانلود آهنگ به فکر سالم باش رضا یزدانی کیفیت 128


موسیقی می تواند احساسات قوی ایجاد کند و به این ترتیب واکنش سیستم عصبی اتونومیکی (ANS) را افزایش دهد. با این حال، مطالعات قبلی در مورد اثرات ANS ناشی از موسیقی ناشی از نتایج نا متناسب انجام شد. به طور مشخص روشن نیست (a) آیا صرفا یک تکتوس موسیقی (بدون اجزای عاطفی رایج موسیقی) برای ایجاد اثرات ANS کافی است؟ (ب) آیا تغییرات در سرعت یک قطعه موسیقی به تأثیرات ANS کمک می کند؟ (c) اینکه آیا ارزش احساسی موسیقی بر اثرات ANS تأثیر می گذارد؟ و (d) آیا اثرات ANS ناشی از موسیقی در افراد سالم و بیماران مبتلا به بیماری کرون (CD، یک بیماری التهابی روده که مظنون به اختلال در عملکرد خودبخودی است) قابل مقایسه است.

برای رسیدگی به این مسائل، سه آزمایش انجام شد که 138 نفر از افراد سالم و 19 نفر از بیماران مبتلا به دیابت بودند. ضربان قلب (HR)، تغییرات ضربان قلب (HRV) و فعالیت الکترودرمی (EDA) ضبط شد، در حالی که شرکت کنندگان به موسیقی دلپذیر موسیقی، زنگ های ایزوخون و محرک های کنترل ناخوشایند گوش می دادند.

در مقایسه با سکوت، هر دو موسیقی خوشایند و محرک های کنترل ناخوشایند افزایش HR و کاهش برخی از پارامترهای HRV را افزایش دادند. به طرز شگفت انگیزی، اثرات مشابه ANS توسط زنگ های ایزوچرون (یعنی به سادگی توسط یک تاکتوس) ایجاد شد. اثرات ANS بین محرک های دلپذیر و ناخوشایند متفاوت نیست و سرعت های مختلف موسیقی در فعالیت های ANS دخالت نمی کند. در نهایت اثرات ANS ناشی از موسیقی بین افراد سالم و بیماران دیابتی تفاوت معنی داری مشاهده نشد.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *