دانلود آهنگ زیبای عهد کردم ایوان باند

 

دانلود آهنگ عهد کردم ایوان باند

دانلود آهنگ عهد کردم ایوان باند

آهنگ ایوان باند به نام عهد کردم (پخش آنلاین)

 

دانلود آهنگ عهد کردم ایوان باند کیفت 320

دانلود آهنگ عهد کردم ایوان باند کیفیت 128

 

 

به دلایل بسیاری موسیقی عهد کردم که امروزه در بلوچستان به گوش می رسیم با موسیقی واقعی بلوچی تفاوت دارد. یکی از این دلایل، فاصله زیادی بین بلوچستان و پایتخت و عدم توجه رژیم های سابق به منطقه فقیر و دور افتاده است. Anotherreason این است که بلوچستان همسایگان پاکستان است و تحت تاثیر موسیقی پاکستان بلوچی و همچنین موسیقی هند است.

از زمان های قدیم ایوان باند این منطقه ارتباطات تجاری و فرهنگی نزدیک با هند داشته است. نفوذ هند نیز ناشی از این واقعیت بود که بلوچستان از دولت های مرکزی در ایران بسیار دور بود و این دولت ها نادیده گرفته می شدند. با بررسی ریشه چنین نفوذ، ما با حقایق جغرافیایی و تاریخی آشنا خواهیم شد. به غیر از سلسله هایی مانند سوگدی هایی که در قرن دوم میلادی در ایالت سیستان و بلوچستان قرار داشتند، کمبود جاده ها و برقراری ارتباط با بخش های داخلی کشور که فرهنگ ایران آن را برانگیخته بود، یکی دیگر از دلایل مواجهه موسیقی بلغاری با هند بود فرهنگ.

گرچه قبیله های بلوچ به شدت مذهبی و متعصب هستند، نوازندگان به عنوان محرمانه و محبت رفتار می شوند و آنها مجاز به بازی در احزاب خصوصی هستند که زنان نیز حضور دارند. با این حال، زنان بلوچی ابزار موسیقی را بازی نمی کنند و فقط آواز می خوانند عمدتا در گروه ها و پشت پرده و جایی که صدای آنها نمی تواند به گوش های مردانه برسد. یک زن در بلوچستان به ندرت می تواند یک خواننده حرفه ای در عروسی، تولد، ختنه و دیگر احزاب جشن باشد. ابزار موسیقی که از طریق آن خواننده بلوچ از احساسات بی سر و صدا و عمیق خود بیرون می آید، ابزار واقعی مانند Tanburak (گیتار کوچک)، Setar (سه گیتار رشته ای)، قلم (فلوت تقسیم شده به پنج یا شش بخش) کباب، کباب، کت و شلوار معمولی و کوچک، تامورین و روبرک یا هیداها (هجده تن) تار.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *